Halk Otobüsçülerinden Türkiye'ye örnek Afrin fedakarlığı !

Halk Otobüsçülerinden Türkiye'ye örnek Afrin fedakarlığı !

Kütahya merkezinde faaliyet gösteren Özel Halk Otobüsleri esnafları Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)nın Zeytin Dalı harekatına destek amacıyla 3 günlük kazançlarını Mehmetçiğe bağışlayacaklarını açıkladılar. 
Açıklama öncesi Otobüsçüler araçlarını Türk bayrakları ile donattılar. Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Basri Kamalı; "Bu gün burada açıklama yapmamızın nedeni, devletimizin ve hükümetimizin başlattığı Zeytin Dalı operasyonuna destek olmak içindir. Halk otobüsleri kooperatif başkanı ve yönetim kurulu olarak Afrindeki askerlerimize yardım için üç günlük kazancımızı bağışlama kararı aldık. Belediye Başkanımızı nezaretinde hayırlı uğurlu olsun. Vatan bizim asker bizim bu memlekete hep birlikte sahip çıkmalıyız." dedi
Özel Halk Otobüsleri sahiplerinin örnek bir davranış sergilediğini söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da konuşmasında; "Bizler ülkemizdeki birlik ve beraberliğin devam etmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Afrin Bölgesinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu destek vermek amacıyla üç günlük kazancını Mehmetçiklerimize bağışlayan, bu onurlu davranışlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Belki Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bizim gönderdiğimiz paraya ihtiyacı yok ama biz manevi olarak onların yanında olduğumuzu destek olduğumuzu kalbimizin Afrinde olduğunu belirtmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.