Emet Kaymakamı Çiçek yapılan ve yapılacak çalışmaları anlattı

Emet Kaymakamı Çiçek yapılan ve yapılacak çalışmaları anlattı

Emet kaymakamı Hasan Çiçek ilçe kaymakamlığında ilçedeki tüm kurum amirleri ve STK başkanlarının katıldığı bir toplantı düzenledi.


Kaymakam Çiçek toplantıda; ilçede yapılan kamu yatırımları,yapılması planlanan projelerle ilgili çalışmalar hakkında tüm katılımcıları bilgilendirdi. Bir sinevizyon gösterisi ile yapılan çalışmalarla ilgili açıklamanın yanında önümüzdeki süreçte ilçede yapılması planlanan çalışmalar ve yeni projeler anlatıldı.


emetka


Hasan Çiçek Emet-Tavşanlı,Emet-Simav,EmeÇavdarhisar yollarında çalışmaların devam ettiğini ayrıca Emet ilçesindeki Bor işletmesinde  500 bin kapasiteli 350 bin ton kapasiteli 3 ncü borik asit fabrikasının yapımı devam ediyor.Ayrıca buradasülfirik asit ve borkarbür fabrikasının yapılması için yapım ve proje çalışmaları devam ediyor.Emetgöleti çalışmasında sona geliniyor.400 kapasiteli KYK öğrenci yurdu inşaatı hızla devam etmektedir. 216 dairelik 4 ncü TOKİ inşaatı,Gazikemal İÖO inşaatı 2019 tamamlanacaktır. 60 yataklı Emet devlet hastanesi tamamlanmış ve hizmete sunulmuştur.


HEDEF YATIRIRLAR


Emet ilçemizde BİOKÜTLE enerji tesisi Aydıncık köyünde yapılacak.2019 nisan ayında temeli atılacaktır.Türkiye de çok az sayıda yapılacak olan Termatik lise yapımı için Esentepe mahallesinde yerimiz hazır.Bunun yapılması için temaslarımız devam ediyor.Buradan mazun olanlar madencilik sektöründe çok rahat iş bulabileceklerdir.2019 da Gençlik merkezini devlet hastanemizin yayındaki alana yapılacaktır.Ayrıca Günlüce köyü Kovalı mevkiine,Gürpınar,Ömerfakıh ve Uzunça köyü göletlerinin yapımı için projeler hazır.Yapımlarına en kısa zamanda başlanacaktır.İlçe merkezinde içme ve kullanma suyu şebeke değişikliği için iller bankası ile anlaşmalar yapılmıştır.Yine merkezde atık su ve yağmur suları şebekesi isale hattı da yeni yılda yapılacak çalışmalarımızdandır."dedi.


Kaymakam Çicek bu gibi toplantıların devam ettirecerek kamu oyunu bilgilendireceklerini sözlerine ekledi.


Haber : Abdulkadir Ekmekçioğlu