Dpü'den Kütahya'ya Değer Katanlar Ödül Gecesi

Dpü'den Kütahya'ya Değer Katanlar Ödül Gecesi

Değer Katan Üniversite sloganıyla eğitim öğretime devam eden Dumlupınar Üniversitesi, kuruluşunun 25. Yılı etkinlikleri kapsamında Kütahya’ya Değer Katanlar Ödül Gecesi gerçekleştirdi. Ödül Gecesine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, bazı daire müdürleri, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.


5f32ff76c4d23b91edac0f43b4bc1cda


Düzenlenen gecede 36 proje ödüle layık görüldü, Proje için hazırlanan web sayfası üzerinden veya direk posta yolu ile aday gösterilen; Kamu kurum ve kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernek, Vakıf, Topluluk ve kişisel projeler için gelen öneriler doğrultusunda oluşturulan projelerin ödüllendirildiği gecede Kütahya’ya değer katan projelere dikkat çekmek ve yeni projelere teşvik etmesi amaçlandı.


3_K3_A1911_1280x853


Ödüllerin içeriği hakkında da bilgiler veren DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, “Burada en az ödül alanlar kadar ödül almayı hak edenlerin de olduğunu biliyoruz. Başta üniversite vefa ödülü olmak üzere üniversite içinden 5, dışından da 5 olmak üzere 10 ödül bizzat tarafımdan önerilmiş ve listeye eklenmiştir. Ödül sahipleri topluca dikkate alındığında 8 ödül yurt içinde ve dışında Kütahya’yı ve üniversitemizi temsil edip, ödül alan hemşehrilerimiz ve öğrencilerimiz; 6 ödül fazla bilinmeyen; ama tanıtılması gerektiğine inandığımız kurumlar; 5 ödül de ise başkalarına ilham kaynağı olan Kütahya kaynaklı örnek projelerin olduğu görülecektir ve en nihayetinde 5 ödülde de Kütahya şehir ismini veya Kütahya’nın tarihi ismini ulusal ve uluslararası tanıtan projelerin olduğu görülecektir” dedi.


3_K3_A2386_1280x853Kurumların uyum içerisinde çalışmaları, kurumların halk iletişiminin başarılı bir şekilde yürütülmesi konusundaki üstün gayret ve verimli çalışmaları nedeniyle Vali Ahmet Hamdi Nayir’e Prof. Dr. Remzi Gören tarafından “Onur Ödülü” takdim edildi.80d47b57aed7de91216a59254634cb45 Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı, Macaristan Pecs Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilen Macaristan Fahri Konsolosu, Kütahyalı iş adamı İsmet Güral, Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Mustafa Demir ile öğrencileri Sema Nur Yılmaz, Ahmet Uygur ile Ece Güler, Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Ahmet İren, Cahit Zarifoğlu İlkokulu Müdürü İdris Işıklı, Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın, Müze Müdürü Metin Türktüzün, Yazma Eser Kütüphane Müdürü Halil Kahraman, Mustafa Hakkı Yeşil Kütüphanesi ekibi adına Ali Günhan, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Kemal Altınsoy, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Süleyman Çankaya, Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazif Kocaçoban, Kütahya Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası Başkanı Sadık Erilbaylı, Sera AVM Müdürü Atakan Tahmas, Kanal 43 TV adına Genel Müdür Bahtiyar Ersoy, Gülümser Hatun Termal Tesisini Kütahya'ya kazandıran iş adamı Mete Tetik adına Otel Müdürü Ahmet Erdem, Girişimciler Emre Kul ile Nevzat Çoban, Yenidoğan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Necmiye Tortop, Sağlık Eski Bakanı Prof. Dr. İsmail Karakuyu, Doç. Dr. Oktay Şahbaz, Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Engelsiz Hayat Proje Ekibi, İnsanlık Ölmedi Ödülleri Proje Ekibi, Ramil Guliyev, Sevilay Can, Zalike Yaman gecede ödül alan isimler oldu.