Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kaya Kütahya Sergisini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kaya Kütahya Sergisini ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın teşrifleri ile, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verildiği günün sene-i devriyesinde, 2. Uluslararası İş'te Kadın Zirvesini gerçekleştirdi.


Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam Başkanlığında gerçekleştirilen Genel Merkez Kadın Kollarının başarılı organizasyonu, ;2. Uluslararası İş’ te Kadın Zirvesinde yer alan, 81 ilin kadın girişimcilerinin yöresel ürünlerini tanıttıkları sergide Kütahya'yı AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığında; nakışta, Hatice Tabakoğlu, Melek Demiralp, çinide Naciye Nur Avlupınar, Arzu Kıvanç, iğne oyasında Umahan Çakmak temsil etti.


b403adcb_0bc4_4306_bc57_42562a9e5b31

İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler konu ile ilgili açıklamasında; "Genel Merkez Kadın Kollarımız tarafından gerçekleştirilen programa, Belediyemizin girişimciler için verdiği desteği vurgulamak için, Türkiye'de sadece 4 ilde bulunan KİŞGEM olarak katıldık. 81 ilden gelen kadın girişimcilerin arasında en dikkat çeken standın İlimiz olması için çok gayret gösterdik. Alanlarında kendini kanıtlamış sanatkar ve zanaatkarlarımız ile bu gayretimizin sonucunu aldık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret ettiği birkaç standan birinin Kütahya olması bizi gururlandırdı. Bundan sonra yapacağımız programlarda da Kütahya'mızı en güzel şekilde temsil etmek için tüm gayretimizi göstereceğiz.
Destekleri için İl Başkanımız Sayın Ali Çetinbaş'a, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu'na ve bu güzel organizasyonumuzda bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Sayın Ahmet Tan'a, Milletvekilimiz Sayın Mustafa Şükrü Nazlı ve eşi Gülten Nazlı Hanımefedi’ye, teşekkür ederim." ifadelerinde bulundu.
Yaklaşık 4000 kişinin katıldığı 2. Uluslararası İş’ te Kadın Zirvesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Bakanlar, Milletvekilleri, alanlarında rol model olan zirvedeki iş kadınları ve 4 kıtadan 20'ye yakın ülkeden davetliler katıldı.