Ceyda Çetin Erenler'den 15 Temmuz açıklaması

Ceyda Çetin Erenler'den 15 Temmuz açıklaması

Ak Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler 15 Temmuz Şehitleri anma ve Milli Beraberlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Erenler açıklamasında şu ifadelerde bulundu.


"15 Temmuz gecesi minarelerden Ezan ve Salâ sesleri ile Milletimiz ellerinde bayrak dillerinde Allah nidaları ile ülkesini ve Milli Egemenliğini hiç kimseye kaptırmayacağını, tüm dünyaya göstermiştir. Biz vatanımıza sahip çıkmak için, tarih boyu canlarımızı vermişiz, bugün vatanımız tehlikeye girdiğinde 7' den 70' e kadınıyla, erkeğiyle canlarını feda etmek üzere silahların, tankların önüne siper olanlar, ülkesine sahip çıkanlar, o gün bir destan daha yazdı. Halkı hiçe sayanlara, halkın tercihlerini görmezden gelenlere, 15 Temmuz gecesi sonsuza kadar unutamayacakları bir ders verdi.


Darbeci askerlerin açtıkları ateşe karşı bir an bile tereddüt etmeden, geride eşlerini, evlatlarını ve diğer sevdiklerini bırakarak can veren 15 Temmuz' un Kahraman Kadınları, dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıktıklarını göstermiştir. Darbe girişimi sırasında büyük cesaret ve mücadele örneği sergileyen Kahraman Kadınlarımız, tarihimize isimlerini altın harflerle yazdırarak, gelecek kuşaklara onurlu bir miras bırakmıştır.


15 Temmuz gecesi canlarını feda eden Şehitlerimize Allah' tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dilerken, bir daha Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara izin vermemek için, tüm gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Bize düşen görevlerimiz Vatan, Millet, Bayrak ve Din sevgisini yaşayarak ve yaşatarak Vatanımıza ve Milletimize hizmet etmektir.