Cevdet KORKMAZ'dan 28 Şubat açıklaması

Cevdet KORKMAZ'dan 28 Şubat açıklaması

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet KORKMAZ, 28 Şubat post-modern darbesinin yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yayımladı.


28 Şubat'ın bir demokrasi faciasının yıldönümü ve bugünün demokrasi tarihimize kara bir leke, demokrasinin rafa kaldırıldığı, katledildiği, millet iradesinin ipotek altına alındığı bir dönem olarak hafızalara kazınmıştır. 28 Şubat müdahalesi ülke tarihinin unutulmaz olaylarından bir tanesi olmuş ve tarihimize post-modern darbe olarak geçmiştir. Nasıl ki 15 Temmuz bu aziz milletin tümüne yapılmaya çalışılan hain bir plansa 28 Şubat’ta sadece siyaseti, sadece seçilmişleri hedef alan darbe girişimi olarak değil, vatandaşımıza, memurlara, iş dünyasına, askere, öğrencilere ve milletimizin belli bir kesimine yaptığı zulümle de her zaman hatırlanacaktır. 28 Şubat’ta 15 Temmuz’dan farklı yöntemler izlenilse de yine bizzat millet hedef alınmıştır.


Seçimle gelen, yasalar çerçevesinde görev üstlenmiş bir hükümet kirli senaryolar ve tertipler marifetiyle görevden uzaklaştırılmış, siyaset ise vesayet altına alınmak istenmiştir. Bu ülkeye ağır bedeller ödetilmiş, ağır faturalar yükletilmiş, Türkiye'nin kalkınma ivmesini yavaşlatılıp, ilerleme hamlesine ağır darbe vurmuştur.


Demokrasi tarihimizin yarısının ihtilal, sıkıyönetim ve olağanüstü hallerle geçerken, gerçekleşmiş ya da gerçekleşmemiş birçok darbeyi yaşayan milletimizin artık darbe ve darbe heveslilerini istememekte ve gereken cevabı da canı pahasına da olsa vermektedir. Çünkü demokratik sürece ve siyasi işleyişe yapılan müdahalelerin sonunda ülkemiz her açıdan geriye giderken siyasi ve toplumsal travmalar da yaratmıştır. Darbeler sonucunda başta anayasa olmak üzere hayatımıza nüfuz etmiş düzenlemelerin, sivil ve demokratik bir anlayışla yeniden ele alınması, daha demokratik bir Türkiye için yeni sivil demokratik bir anayasanın hayata geçirilmesi gereklidir. Biz AK Parti olarak bir daha kimsenin bu millete hainlik etmesin, ülkeye ağır faturalar ödetilmesin, millet iradesi ipotek altına alınmasın, kimse demokrasimize balans ayarı yapmasın, yeni 28 Şubatlar ve 15 Temmuzlar yaşanmasın diye Güçlü Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine EVET diyoruz.


28 Şubat ve 15 Temmuzları lanetliyor ve süreçte yaşanan oyunları unutmadığımızı, millet iradesinin her zaman üstün tutacağımızı belirtiyoruz.