Çetinbaş’tan ‘Demokrasi Nöbetine’ davet

Çetinbaş’tan ‘Demokrasi Nöbetine’ davet

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, geçtiğimiz yıl FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde vatandaşları Zafer Meydanı’nda yapılacak olan ‘Demokrasi Nöbetine’ davet etti.


“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 15 Temmuz çok önemli bir gün. 247 şehidimiz binlerce yaralımız var. Halkımız devletine ve cumhuriyetine sahip çıkmış, gösterdiği bu büyüklüğün elbette bir anma töreni olacak” diyen AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, gazetecilere yaptığı özel açıklamasında şunları dile getirdi:


“Hükümetimiz tarafından geçmişte resmi bayram ilan edildi ancak mevzuat henüz yayımlanmadı. Biz 15 Temmuz gecesi halkımızla birlikte geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Demokrasi Nöbetine devam edeceği. Kütahya Belediyesi ile birlikte hareket edip bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. O gece bütün Kütahyalı hemşerilerimizi Zafer Meydanına davet ediyorum. Biz 00:13’te o gece tüm Türkiye’de aynı anda salâlar okunarak Demokrasi Nöbetimizi başlatıp sabah namazına dek Kuran-ı Kerim tilaveti, mevlid-i şerifler, kahramanlık müziklerinin olduğu program tertipleyip sabah namazını hep birlikte kılıp programımızı tamamlayacağız. Detayları henüz netleşmedi Kütahya Belediyesi bu hususta çalışıyor. Önümüzdeki günlerde programımızı halkımızla paylaşacağız.”