BAŞKAN SARAÇOĞLU’NDAN GELENEKSEL AŞURE İKRAMI

BAŞKAN SARAÇOĞLU’NDAN GELENEKSEL AŞURE İKRAMI

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, aşure günü sebebiyle Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, halka aşure ikram etti.


Kütahya Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen aşure dağıtımı bu sene de Karagöz Camii önünde kurulan stantta yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, aşure standının başına geçerek kendi elleriyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.


Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahyalı hemşehrilerimin ve İslam âleminin dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olan Muharrem ayını yürekten kutluyorum. Bu bereketli ayın inşallah feyzinden ve bereketinden hepimiz faydalanırız. Kütahya Belediyesi olarak Muharrem ayı çerçevesinde geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinlikte bugün yaklaşık 6 bin hemşehrimize aşure ikramında bulunduk. Muharrem ayının inşallah ülkemizde, şehrimizde birliğe, beraberliğe ve kardeşliğimize katkı sağlamasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın, dedi.


Etkinliğe yoğun ilgili gösteren vatandaşlar Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na geleneksel hale getirdikleri aşure dağıtımı dolayısıyla teşekkür ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.


Programa Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, Belediye Meclis Üyeleri, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Daire Müdürleri, STK Temsilcileri, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.