Başkan Alim Işık'tan Sevgi yolu açıklaması

Başkan Alim Işık'tan Sevgi yolu açıklaması

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 3 gün süren Trafik ve Ulaşım Çalıştayı sonrası özellikle sosyal medyada "Sevgi Yolu Kapanıyor" dedikodusu ve haksız eleştiriler üzerine bir açıklama yaptı. Çalıştayların toplumu ilgilendiren bazı konularda tarafların ortak düşüncelerinin alındığı bilimsel toplantılar olduğuna vurgu yapan Başkan Alim Işık, toplantıdan öneri niteliğinde kararlar çıktığına işaret etti ve uygulamanın ancak ilgili birim ve kurullardan geçmesi ile mümkün olacağını açıkladı. Belediye Başkanı Işık'ın açıklaması şöyle ; 


Belediyemizce düzenlenen ve üç gün boyunca konu uzmanı paydaşlarla tartışıldıktan sonra bazı önerilerin açıklandığı 1. Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayı sonuçlarıyla ilgili olarak yapılan bazı sosyal medya paylaşımlarının, gerçeği yansıtmadığı gibi kasıtlı bazı yorumları da içerdiği görülmektedir.
Bilindiği gibi, çalıştaylar toplumu ilgilendiren bazı konularda tarafların ortak düşüncelerinin alındığı bilimsel içerikli toplantılardandır. Bu tür toplantılardan çıkan öneriler uygulacılar tarafından önemli olup ilgili birimlerden ve kurullardan geçirildikten sonra uygulamaya geçirilir. 
Bu nedenle, ilgili çalıştay sonuçlarıyla ilgili olarak kesinleşmiş herhangi bir kararımız olmadığı halde belirli kesimlere ait kasıtlı ifadeleri içeren bazı paylaşım ve yorumların değerli hemşehrilerimizce dikkate alınmamasını diler, saygı ve sevgilerimizi sunarız.