Akdeniz Karpaz Üniversitesi üçüncü mezunlarını verdi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi üçüncü mezunlarını verdi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nin (AKÜN) 2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 12 Temmuz Salı akşamı muhteşem bir törenle Golden Tulip Otel’de gerçekleştirildi. Yüksek Lisans, Lisans ve Önlisans programlarından toplam 75 mezun çalışmalarının hediyesi olan diplomalarını aldı.
AKÜN Mezuniyet Törenine KKTC Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, KKTC  Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, KKTC  Başbakan Müsteşarı Olgun Amcaoğlu, KKTC  İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Durali Güçlüsoy, KKTC  Milletvekili Hasan Taçoy, KKTC  Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler,Lefke Kaymakamı Halil Çorba, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, TC Yardım Heyeti Başkanı Bilal Kendirici’nin yanı sıra Türkiye’den birçok yetkili katıldı. Etkinliğe katılamayan birçok üst düzey yetkili mezunlara tebrik mesajlarını iletti.


İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan tören, fakülte birincilerinin konuşmalarıyla devam etti. AKÜN Rektörü Prof. Dr. Ş. Alpay ATAOL konuşmasında öğrencilerin gelecekte önemli yerlerde olacaklarını belirterek “Yolunuz açık olsun” dedi.AKÜN Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Erbaş ise yapmış olduğu konuşmada insan hayatındaki en güzel zamanların üniversitede geçtiğini ve mezunların bu güzel anlarına üniversiteyle, akademik kadroyla ve çalışanlarla ortak olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.


AKÜN mezunlarının diploma coşkusuna ortak olan protokol üyeleri, misafirler ve veliler gecenin en gösterişli anına tanıklık ettiler. Havai fişek eşliğinde keplerin atılmasıyla birlikte sahneye gelen mezuniyet pastası tüm mezunlar eşliğinde kesildi. Gecenin sonunda da protokol üyelerine, misafirlere ve velilere kokteyl verildi.


Akdeniz Karpaz Üniversitesi, bu yıl Üçüncü mezunlarını vermenin gururunu bir kez daha yaşadı.