Ahmet Erbaş'tan küçük Enes'e geçmiş olsun ziyareti

Ahmet Erbaş'tan küçük Enes'e geçmiş olsun ziyareti

MHP Kütahya Milletvekili Sayın Ahmet Erbaş Tavşanlı'da okul bahçesinde buldukları top mermisi ile oynarken yaralanan Enes Nalsız'ı tedavi gördüğü Eskişehir OIsmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ziyaret etti. Küçük Enes'e ve ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulunan ve üzüntülerini paylaştığını bildiren Milletvekili Erbaş, elim olayın sorumlularının cezalandırılması gerektiğini ve olayın takipçisi olduğunu açıkladı. Ahmet Erbaş'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle ; 


"15 Temmuz 2018 tarihinde Tavşanlı ilçemizde meydana gelen elim kaza hepimizi üzüntüye boğmuştur. Tavşanlı Belediyesine ait patlamamış top mermisini bulan ve mermi ile oynayan 5 yavrumuz, top mermisinin patlaması sonucunda malesef yaralanmışlardır. Bu olayda ağır yaralanan Enes Nalsız kardeşimiz başta olmak üzere, Ömer Faruk Dinç, Hakan Yücel, Hikmet Gülmez ve Ufuk Sefa Dursun kardeşlerimize acil şifalar diliyorum, ailelerine de geçmiş olsun dileklerimi bir kez de sizlerin aracılığı ile iletiyorum.


Bu üzücü olayı ilk öğrendiğimiz günden bu yana gerek yavrularımızın, gerekse ailelerimizin yanında ve desteğinde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu vakada üzücü olan hususlardan bir tanesi de olayın Tavşanlı Belediyesinde görevli kamu görevlilerinin ihmali neticesinde meydana gelmiş olması ihtimalinin güçlü bir şekilde gözükmekte olduğudur. Ben Tavşanlı Belediye Başkanımızın, bu olayda ihmali olan görevliler ile ilgili gerekli idari inceleme ve soruşturmayı yaparak, sorumlu olanları tespit edip hak ettikleri cezaları almalarını sağlayacağına inanıyorum. Olay ile ilgili adli soruşturma da zaten yetkili makamlarca başlatılmış ve devam etmektedir. Başta yavrularımızın aileleri veTavşanlı Belediyesi olmak üzere tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki şahsen ben Ahmet Erbaş olarak bu olayda yürütülen hem adli hem de idari soruşturmaların bizzat ve sonuna kadar takipçisi olacağım.


Olayın adli ve idari yönü dışında, çok önemli bir yönü de tedavi ve sosyal yönüdür. Ağır yaralı ve malesef kolunu kaybetmiş olan Enes kardeşimizin tedavisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastahanesinde devam etmektedir. Enesimizin tedavisini de yakından takip ediyoruz. Bugün kendisini ve ailesini hastahanede ziyaret ettik, doktorları ile görüştük. Bugünden itibaren başta Tavşanlı Belediyesi olmak üzere bizlere düşen en önemli görev bu kardeşlerimizin yaralarını sarmak, onlara sonuna kadar sahip çıkmaktır. Ailelerine, yavrularımıza ve yetkililere altını çizerek söylediğimi kamuoyu önünde de tekrar ediyorum, gerek tedavi sürecinde gerekse sonrasında bu kardeşlerimize her anlamda destek olacağız, yanlarında olacağız. Aynı hassasiyeti bu olayda sorumluluğu olan Tavşanlı Belediye Başkanımızın da göstereceğine inanıyorum."


eme