240 YILLIK HATIRIMIZ VAR

240 YILLIK HATIRIMIZ VAR

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Afyon'dan gelen gazetecilerle bir araya geldi. Bakan Avcı’ya Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve yönetim kurulu tarafından kahve takımı hediye takdim edilerek Kütahya’nın sorunları ile ilgili bir görüş alışverişinde bulunuldu. Bakan Avcı, 240 yıllık hatırımız var. Ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı
BÖLGEYİ YAKINDAN TANITACAĞIZ
Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Afyon'dan gazetecilerin katıldığı toplantıda turizm ve referandum çalışmaları konularında açıklamalarda bulundu, basın mensuplarının da sorularını cevaplandırdı. Bakan Avcı, bölgede ki Termal tesisleri tanıtmak amacıyla Eskişehir, Afyon ve Kütahya'daki termal turizm potansiyelini de yerinde görmeleri için Arap Turizm Örgütü Genel Sekreteri Dr. Bandar'i de Eskişehir'e davet ettiklerini ifade ederek “İnşallah yanında Yemen Bakanı ve iki yardımcısıyla beraber burada olacaklar. Onlara bu projeleri anlatacağız. Onların da bu işlere ilgi duymasını sağlamaya çalışıyoruz. Hem Eskişehir'i hem Kütahya'yı hem Afyon'u yakından tanıma fırsatları olsun" dedi.
SORUNLARI KONUŞTULAR
Bakan Avcı’ya Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Gazete Kırküç Sahibi Erkan Sağlam, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim kurulu üyesi ve Medya Kütahya Gazetesi sahibi Ramazan Aydemir, Tavşanlının Sesi Gazetesi Sahibi F. Selma Kocabaş Aydın, Kütahya’nın sorunları ile ilgili sorular yönelttiler. Bakan Avcı geçtiğimiz hafta Kütahya’da olduğunu hatırlatarak “Sorunlarla ilgili vekillerimiz ve yöneticilerimiz bizlere gerekli bilgileri ilettiler. Bizler üstümüze düşeni yapmaya hazırız. İnşallah sorunlarla ilgili gerekeni yapacağız” ifadelerini kullandı. Toplantı sonunda Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam Bakan Avcı’ya kahve takımı hediye etti. Bakan Avcı bunun üzerine “bir kahvenin kırk yıl hatırı varsa şimdi bizim Kütahyalı gazetecilerle 240 yıl hatırımız var. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Bakan Avcı, Kütahya’daki termal bölgelerle ilgili çalışmaların sürdüğünü de ifade etti. Toplantıya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve Başkan Yardımcısı Ramazan Aydemir’in yanı sıra, Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekteri ve Vizyon Gazetesi sahibi Aslıhan Mercan, Gazete Kırküç sorumlu yazı işleri müdürü Bünyamin Çapgulaş, Medya Kütahya Gazetesi Yazı işleri müdürü Fatma Sezgin, BTV müdürü Mustafa Altundaş, Tavşanlının Sesi Gazetesi Sahibi F. Selma Kocabaş Aydın ve Kütahya Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler müdürü Hamiyet Özkalay katıldı.