DPÜ ve BOREN İş Birliği yapacak

DPÜ ve BOREN İş Birliği yapacak


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Ulusal Bor Araştırmaları Enstitüsünü ziyaret etti.Rektörün BOREN  ziyaretinde iki kurum arasında iş birliği olanaklarını görüştü.

Enstitünün toplantı salonunda BOREN Başkanı Doç. Dr. Abdulkerim Yörükoğlu ve kurum yetkililerinin katıldığı toplantıda Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal'a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez eşlik etti.

BOREN'in kurumlar arası iş birliklerini daha da ileri aşamalara taşıyabilmek ve bor ile ilgili öncelikli konular temelinde eş güdüm toplantılarının bir parçası olan görüşmede Prof. Dr. Hasan Göçmez tarafından Üniversite bünyesinde borlu malzemeler ve özellikle borlu ileri teknoloji seramiklerin sentezlenmesi ve sinterlenmesi üzerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Geçtiğimiz günlerde de Üniversiteyi ziyaret eden ve İleri Teknolojiler Merkezi (DPÜ-İLTEM) hakkında bilgiler edinen BOREN Başkanı Doç. Dr. Yörükoğlu, verilen bilgilerden dolayı Rektör ve Rektör Yardımcısına teşekkür etti.

Görüşmede ayrıca BOREN ve DPÜ arasında iş birliğinin artırılması ve iki kurumun karşılıklı olarak laboratuvarları kullanabilmesi ile ilgili protokol yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.