Alim Işık'a yılın il belediye başkanı ödülüKütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği tarafından ‘Türkiye’nin En Başarılı Belediye Başkanı’ ödülüne layık görüldü.

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği tarafından ‘Türkiye’nin En Başarılı Belediye Başkanı’ ödülüne layık görülen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Ankara’da düzenlenen ödül törenine katıldı.

Ödül töreni sonrasında konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; “İkinci kez Kamu-Der ödülünü almanın mutluluğu içerisindeyim. 23. 24 ve 25’inci dönem Kütahya’da Milletvekili olduğum dönemde Yılın Siyasetçisi ödülünü almıştım. Bugün de en başarılı Belediye Başkanlarından biri olmanın mutluluğu içerisindeyim” dedi.

“CESARET VERİYOR”
İkinci kez Kamu-Der tarafından ödüle layık görüldüğünü dile getiren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; “Biz bize bir ödül verin demedik, ödül verildiğini duyduğumuz da daha yeni bir belediye başkanıyız nasıl hak ettik diye sorduk. ‘Biz gördük siz çalışıyorsunuz bu sizin hakkınız’ denildi” ifadelerini kullanıp şunları dile getirdi:

“Kütahya’da uzun bir dönem devam eden geleneğin arkasından yeni bir anlayışla belediye yönetimi sergiliyoruz. Cumhuriyet tarihi boyunca pek çok ilki yaşatıyoruz. Özellikle 5 temel ilke ile yola çıktık. Şehrimizde açık kapı belediyecilikle 150 Binden fazla vatandaşla başkanlık makamında bir araya geldik. Kütahya göç veren illerden biridir. Bunu durduracağız. Batının en yaşlı ili. Şehir nüfusunu gençleştireceğiz ve spor ve sporcunun çok olduğu bir il. Belediye Kütahyaspor’u 5’inci yılımızın sonunda 1. Ligde oynayacak bir takım hedefi ortaya koyduk. Kendi grubunda şuanda namağlup. Toplam 130 adet proje taahhüdünde bulunduk ve %13’ünü gerçekleştirdik. Ben bu ödülün bize bir cesaret daha verdiğini düşünüyorum. Bu anı bizimle paylaşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.