Ak Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç'tan basın açıklaması

Ak Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç'tan basın açıklaması


Ak Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı'na atanan ve göreve başlayan Fatih Oruç yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Oruç'un açıklaması şöyle ; 

Kıymetli dava arkadaşlarım, çok değerli AK Parti ailesi.

Genel Merkezimin yaptığı istişare, değerlendirmeler ve mülakatların sonucunda teşkilat başkanımız Sayın Erkan KANDEMİR tarafından 7. olağan kongremiz için ismimiz Kütahya Merkez İlçe Başkan Adayı olarak belirlenmiş idi.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca 19 Nisan 2020 tarihinde yapılması planlanan Kütahya AK Parti Merkez İlçe Kongremiz içinde bulunduğumuz süreç dolayısı ile ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Mevcut merkez ilçe başkanımız Sayın Muhterem KILIÇ bey evladının sağlık sorunları dolayısı ile il dışında kalması gerektiği ve teşkilat çalışmalarını aksatmamak adına dün itibari ile istifa etmiştir.

AK Parti Genel Merkezimizin yetkilendirmesi ile Kütahya AK Parti İl Başkanımız Sayın Sebahattin CEYHUN tarafından bugün itibari ile Merkez İlçe Başkanlığı mazbatamız tarafımıza teslim edilmiştir.

Şahsıma inanıp, güvenerek bu önemli görevi tevdi eden başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDĞAN’a  , AK Parti Teşkilat başkanımız Sayın Erkan KANDEMİR’e, Bölge Koordinatörümüz Sayın Murat BAYBATUR’a , İl Koordinatörümüz Sayın İbrahim YURDUNUSEVEN , İl Başkanımız Sayın Sebahattin CEYHUN’a, Milletvekillerimiz Sayın Ahmet TAN, Sayın İshak GAZEL, Sayın Ceyda ÇETİN ERENLER’e  teşekkür ederim.

Birlikte çalışmaktan onur duyduğum ve bayrağı devraldığım Sayın Muhterem KILIÇ Başkanıma , yönetimine ve yine daha önce görevi ifa etmiş bizden önceki İlçe başkanlarımıza ve yönetimlerine çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Kıymetli dava arkadaşlarım bundan sonraki süreçte, bundan öncede olduğu gibi hızımızı daha çok artıracağız. Kazanılmadık gönül, ulaşılmadık kapı bırakmayacağız.

Siyasetin amacının millete hizmet olduğunun bilincindeyim. Her zaman olduğu gibi kapımız herkese açık olacak. Ne kadar büyük bir teşkilatın içinde olduğumu biliyorum. Verilen görevin mesuliyetinin farkındayım.

Bugün itibariyle İl Başkanımız Sebahattin CEYHUN beyin öncülüğünde, Kütahya merkez ilçe ve tüm ilçelerimiz, İl, İlçe, Kadın, Gençlik Kolları ve Mahalle Teşkilatlarındaki fedakâr dava arkadaşlarımla safları daha da sık tutarak bir ve beraber olarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz.

Haydi Bismillah deyip başlıyoruz. Daha çok çalışacak, yılmadan, yorulmadan var gücümüzle Kütahya’mıza hizmet için koşacak 2023 hedeflerimize ulaşacağız.