Ak Parti İl Başkanlığı'nda devir teslim

Ak Parti İl Başkanlığı'nda devir teslim


Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya İl Başkanlığı'na atanan Sebahattin Ceyhun görevi düzenlenen bir törenle eski Başkan Ali Çetinbaş’tan devraldı.

Teşkilat mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Eski İl Başkanı Ali Çetinbaş “ bundan sonra il başkanlığı görevimizi devam ettirecek olan Sebahattin Ceyhun kardeşime yürekten başarı diliyorum. Her daim sayın Sebahattin Ceyhun’la beraber partimizin hizmetinde olacağım” ifadelerini kullandı. Ali Çetinbaş  2015 Ocak ayından beri birlikte görev yaptığı milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve tüm parti mensuplarına teşekkür etti.

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun da yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanımızın çok ağır bir yükü var Allah yar ve yardımcısı olsun. Bizler de onun bu yükünü kaldırmada teşkilat mensupları olarak yardımcı olacağız. Eski başkanlar, çeşitli kademelerde görev yapmış eski teşkilat mensupları  ve kanaat önderlerinden oluşan istişare heyeti kuracağız” diyerek sözlerine başladı.

Amacının asla siyaset üretmek, kavga çıkarmak olmayacağına vurgu yapan İl Başkanı Ceyhun,” Siyaseti hizmet üretme ve  vatandaşın hizmete ulaşmasını sağlama adına yapacağız. Vatandaşın hizmete ulaşmasındaki  engelleri ortadan kaldırmak için çalışacağız. Asla laf üretip laf kavgası etmeyeceğiz. Niyetim tamamen budur Allah da şahittir. “ dedi.

Kütahya hak ettiği hizmetleri alamadı eleştirilerine değinen yeni İl Başkanı Sebattin Ceyhun, bu eleştirileri yapanlara kısmen hak verdiğini ifade ederek “ Hastane konusunda zafiyet gösterildi ama sebepleri de vardı. Bunun hızlandırılması için girişimlerimiz olacak ve 2020 yılında hastane inşaatının  çoğu bitecek. Hızlı tren konusuna gelince, bu hat Antalya İstanbul hattı. Tasarruf tedbirleri nedeniyle fizibilite aşamasında kaldı. Yatırım aşamasına girince söz veriyoruz ilk hatlardan biri Eskişehir- Kütahya hattı olacaktır. En azından Eskişehir – Kütahya arasında direk hatların oluşturulması için girişimlerimiz olacak.  İstihdam konusunda ise ; 1. ve 2. OSB’de çok büyük yatırımlar devam ediyor.  Yeni fabrikalar açılmayı bekliyor. Yakın zamanda üretime başlayacaklar. Üretime başladıklarında ciddi oranda istihdam artışı olacağına inanıyorum. Zafer OSB’de de altyapı çalışmaları devam ediyor orası da açılınca istihdamın kademe kademe çok büyük oranda çözüleceğini düşünüyorum.” açıklaması yaptı.

Ak Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun devir teslim törenindeki konuşmasını “ Bu teşkilatın kapısı herkese açık olacaktır. Ben partiye geldim muhatap bulamadım, kimse ilgilenmedi, yüzüme bakılmadı diye bir şey asla olmayacak. Teşkilatın kapısı 24 saat açık değil ama telefonlarımız da 7 gün 24 saat açık. Her zaman arayabilirsiniz. 2023-2053-2071 hedefinde Kütahya üzerine ne düşüyorsa yapacaktır. Ak Partide kuruluşundan bu yana her kademede görev yapan herkese teşekkür ederim. Hizmette geri durmasınlar, gelip tecrübelerini bizlerle paylaşsınlar.Cumhurbaşkanımız Hz. Ömer’i işaret ederek “ Bize Ömerler lazım” dedi. Hz. Ömer gibi olamayız ama Hz. Ömer gibi adaletli olacağımızın sözünü verebiliriz. İlk önce kimsenin değil, Allahın rızasını kazanmayı gözeteceğiz. “ sözleri ile tamamladı.